Az erkölcsi sebeknek megvan az a különlegességük, hogy el lehet rejteni őket, de egészen sohasem gyógyulnak be. Amint hozzájuk érnek, újra meg újra fájdalmat okoznak, könnyen vérezni kezdenek, mindig elevenek és érzékenyek maradnak.
Ha útra készülsz, keservesre, amelyen nem vár öröm, csak bánat borzolja az éjszakádat, ha úgy érzed, hogy elmenni könnyebb, mint maradni, ha csak én hívlak a többiek korholva marasztalnak, kenyeret adnak a rabnak, s kihallgatják a szívverésed, ha minden mindegy már, csak oldódjon a remegés, ha a könnyektől leroskad a fájdalom - elengedlek. Ha Te is menni akarsz.
Lehet, hogy lesz egy olyan reggelem, amikor nem az ő arcát látom rögtön, ahogy kinyitom a szemem. Vagy lesz egy álmos augusztusi délután, amikor nem tudom már felidézni, hogy egészem pontosan hol is voltak a szeplők a jobb vállán. Egy nap talán nem fogok hallgatózni a hóesésben, és az ő lépteit hallani.
Tudatomnál voltam, éreztem a veszteség fájdalmát, amely a mellkasomból sugárzott szét, és pusztító hullámokat küldött a végtagjaimba és a fejembe - de el tudtam viselni. Túléltem. Nem mintha a fájdalom gyöngült volna az idők folyamán, hanem mintha én erősödtem volna hozzá, hogy el tudjam viselni.
Amikor két szív összedobban az angyalok örülnek az égben. Kinyílnak a rózsák a mennyország kertjében. Összekötik a két szívet, ledobják a földre, nézik-nézik a magasból lent melyik törik össze!
Utolsó pillanatig erősebbnek lenni, mint a helyzet, amelyet külső erők teremtenek meg körülöttünk. Lélekben nem adni fel semmit, nem...
Üzenetek:)
Elérhetőségem:
angyalgirl20@gmail.com
Összes oldalmegjelenítés
Bölcsességek
"Szamárság feladni a reményt. Azonkívül bűn is, azt hiszem."
(Ernest Hemingway)
"Az ember rádöbben: azért nyomasztja valami, mert ragaszkodik hozzá. Görcsös kézzel szorítja magához a rosszat is. El kell engedni! "
(Müller Péter)
"Úgy érezte, a szíve kiröppen a mellkasából. Olyan volt, mintha papírból vágták volna ki, lassan forgott, majd ellibegett a mesés világba, ahol az álomszép, csodás jövő várt rá."
(Rona Jaffe)
Szeress engem negyedrésznyire úgy, mint én téged!
(Örkény István)
"Az élet rövid, ezért nincs sok időnk megörvendeztetni azok szívét, akik velünk együtt utaznak ezen a ködös úton. Siessünk hát szeretni! Siessünk kedvesek lenni!"
(Henri-Frédéric Amiel)
Amit meg kell tanulnunk, az mindig ott van a szemünk előtt, csak alázatosan és figyelmesen körül kell néznünk, hogy meglássuk mit akar tőlünk az Isten, és melyik a legjobb lépés amit a következő pillanatban tehetünk.