Nem érte be azzal, hogy szépen nyújtsák át neki a pirítóst meg a vajat, azt akarta, hogy az ember szívét-lelkét is kitárja előtte, hadd nézegesse kedvére.
folyton kutatok a valami után
és keresem azt a valakit
aki olyanná tesz
mint egy halkuló rácsodálkozás.
***
azt hiszem végre
teljesen magad vagy
az örökké változás gyönyörében
(vajon miért nem tudlak nem érezni?)
talán ha egyszerűre rajzolnád a napot
sárga helyett a legtisztább kékre
akkor megértenéd milyen
az én világomban
egyetlenegynek lenni.
***
szem lehunyva távolodsz
és kegyetlenül hiányzik
az az öt percnyi lángolás.
Köszönöm, hogy elviselted az elviselhetetlent. Hogy valamit teremtettél a semmiből. Hogy üres zsebekből is képes voltál adni. Hogy szerettél bennünket, mikor nem volt bennünk semmi szeretetre méltó.Köszönöm, hogy a lehetetlent is megoldottad egyetlen mosolyoddal.(Még ha az a mosoly néha el is halványult egy kicsit.)
Utolsó pillanatig erősebbnek lenni, mint a helyzet, amelyet külső erők teremtenek meg körülöttünk. Lélekben nem adni fel semmit, nem...
Üzenetek:)
Elérhetőségem:
angyalgirl20@gmail.com
Összes oldalmegjelenítés
Bölcsességek
"Szamárság feladni a reményt. Azonkívül bűn is, azt hiszem."
(Ernest Hemingway)
"Az ember rádöbben: azért nyomasztja valami, mert ragaszkodik hozzá. Görcsös kézzel szorítja magához a rosszat is. El kell engedni! "
(Müller Péter)
"Úgy érezte, a szíve kiröppen a mellkasából. Olyan volt, mintha papírból vágták volna ki, lassan forgott, majd ellibegett a mesés világba, ahol az álomszép, csodás jövő várt rá."
(Rona Jaffe)
Szeress engem negyedrésznyire úgy, mint én téged!
(Örkény István)
"Az élet rövid, ezért nincs sok időnk megörvendeztetni azok szívét, akik velünk együtt utaznak ezen a ködös úton. Siessünk hát szeretni! Siessünk kedvesek lenni!"
(Henri-Frédéric Amiel)
Amit meg kell tanulnunk, az mindig ott van a szemünk előtt, csak alázatosan és figyelmesen körül kell néznünk, hogy meglássuk mit akar tőlünk az Isten, és melyik a legjobb lépés amit a következő pillanatban tehetünk.