Bató Boglárka:Egyedül


lelkemben tél van
fázósan bújok össze
ma önmagammal.

Agatha Christie


Nem érte be azzal, hogy szépen nyújtsák át neki a pirítóst meg a vajat, azt akarta, hogy az ember szívét-lelkét is kitárja előtte, hadd nézegesse kedvére.

Zilahy Lajos


Hol van a szavak színe, selyme, tüze, zenéje, amely utolérhetné e hangulat némaságát?

Radnóti Miklós

 
"s a magány szelidebb a szivemben
   s rokonabb a halál."

Guillaume Apollinaire


- Gyertek el a peremig!
- Nem merünk. Félünk.
- Gyertek el a peremig!
- Nem merünk. Leesünk.
- Gyertek el a peremig!

És eljöttek.
És lelökte őket.

Ők meg repültek.


folyton kutatok a valami után
és keresem azt a valakit
aki olyanná tesz
mint egy halkuló rácsodálkozás.

***

azt hiszem végre
teljesen magad vagy
az örökké változás gyönyörében
(vajon miért nem tudlak nem érezni?)
talán ha egyszerűre rajzolnád a napot
sárga helyett a legtisztább kékre
akkor megértenéd milyen
az én világomban
egyetlenegynek lenni.

***

szem lehunyva távolodsz
és kegyetlenül hiányzik
az az öt percnyi lángolás.

Pam Brown


Köszönöm, hogy elviselted az elviselhetetlent. Hogy valamit teremtettél a semmiből. Hogy üres zsebekből is képes voltál adni. Hogy szerettél bennünket, mikor nem volt bennünk semmi szeretetre méltó.Köszönöm, hogy a lehetetlent is megoldottad egyetlen mosolyoddal.(Még ha az a mosoly néha el is halványult egy kicsit.)