Amíg nem adod fel, nem tudnak legyőzni.
Facundo Cabral
Bejegyezte:
Angyalka
Az élet nem vesz el tőled dolgokat, csak
felszabadít tőlük alóluk...
Könnyebbé tesz, hogy magasabbra szállhass,
hogy elérd a teljességet.
Kádár Annamária: Mesepszichológia című könyvéből részlet
Bejegyezte:
Angyalka
Én pedig beköltözöm a szívedbe. Azok, akiket szeretsz, mind-mind
ott laknak. Amikor rájuk gondolsz, akkor kicsit libabőrös leszel, mert
eszedbe jutnak az emlékek, a szép pillanatok, amiket együtt töltöttetek –
magyarázta Tündérbogyó. Ekkor nemcsak
szomorú leszel, hogy nincs veled az, aki hiányzik, hanem vidám is, mert
jó ezekre az emlékekre visszagondolni.
Hálás leszel azért, hogy olyan
sok jó dologban volt részetek.
Szepes Mária
Bejegyezte:
Angyalka
Tapasztaltad-e már ,hogy ami könnyű
erőfeszítés nélkül véghezvihető számodra,az nem igazi értéke
sorsodnak,mert már tudod.Átélted.Nem tanulsz újat belőle.Hajlandó vagy
már elfogadni,hogy ami nehéz,fájdalmas erőfeszítést kíván,egyedül attól
nőnek lelki izmaid?
Antoine de Saint-Exupéry
Bejegyezte:
Angyalka
Igen - mondtam a kis hercegnek -, akár egy
házról van szó, akár a csillagokról, akár a sivatagról: ami széppé teszi
őket, az láthatatlan.
Müller Péter
Bejegyezte:
Angyalka
Az ember gyökerei nem a földben vannak, hanem fönt, az égben!
A remény a legerősebb gyökér. És az, hogy valamit még tenned kell
magaddal, másokkal! Ha hív egy belső hang: Állj föl! Szükségem van rád!
Sok embert megmentett a szeretet. És az,
ha fölismerte élete értelmét. Az ilyen a viharban állva marad.
Vagy
elesik ugyan, de föláll!
Biztos, hogy föláll, mert tartják fölülről a
gyökerei!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)









