Szabó Lőrinc: A megszállott


Neved - fekete dörrenés -
fájva visszhangzik bennem, és
felveri minden pillanat
emlékedet és nyugalmamat.
Neved, mint elitélt felett
ha a halálos dob pereg,
szakadatlan és süketen
dobol elkínzott idegeimen.
Nem akarlak és rád gondolok,
gyötrődve és gyűlölve, hogy
egyszer megízlelt húsod után
kiált minden kis porcikám.
Nem akarlak és rád gondolok,
menekülnék és nem tudok,
nyugalom kellene, béke, csend,
de itt visszhangzol, idebent,
agyamban és véremben és
sohse szűnik e hangos büntetés
és csak fuldoklom - óh, fekete láz!
mint pap, kit az isten lelke ráz.

Gyerekek a szerelemről

“A szerelem az, amikor egy lány parfümöt fúj magára, a fiú pedig arcszeszt, aztán találkoznak és szagolgatják egymást.”

életfilozófia


Nincs az a nehézség, amelyet a szeretet le ne győzne le.
Nincs az a betegség, amelyet a szeretet meg ne gyógyítana.
Nincs az az ajtó, amelyet a szeretet fel ne nyitna.
Nincs az a szakadék, melyet a szeretet át ne hidalna.
Sem bűn ,amelyet elég szeretettel ne lehetne jóvátenni.
Nem számít milyen mélyen gyökerezik a gond.
Milyen reménytelenek a kilátások.
Milyen kusza a zűrzavar.
Milyen nagy a hiba.
A helyesen értelmezett szeretet mindent megold.
S ha elég erős benned a szeretet,
te leszel a világ legboldogabb és legerősebb embere.

utazás


"Akkor, ott az út szélén, még nem tudtam, hogy kicsoda. Csak valami olyasmit éreztem, hogy ezzel az emberrel jó lehet elindulni. És megérkezni is jó lehet. S a legjobb talán a közbeeső idő vele. Az utazás. Mert nem mindegy, hogy kivel utazik az ember. Az már ott bizonyos volt, hogy a férfi körül a dolgok és az emberek biztonságban vannak. Hogy nála az igen igen, a nem nem, a nyolc óra az nyolc óra, a tizenkettő az percre pontosan tizenkettő. Közben játékosság terem mellette, és kíváncsiság, meg jóízű barátok, akiknek megőrzi fontos mondataikat."

idő


"Az idő meggyógyít,
Ha beteg a szíved,
De mire meggyógyít,
Meg is öregített!"

gyertyaláng


...hát megtaláltál? örülök Neked. annyit töprengtem már azon, hogy a dolgok miért úgy alakulnak, ahogy. de mindig rá kell jönnöm, hogy teljesen felesleges. életemet valami más, rajtam kívüli "dolog" irányítja. Persze beleszólhatok én is, de az is csak azért van, hogy ne érezzem magam annyira megkötözve. olyan vagyok, mint a gyertyaláng. ha akarod égek. ha mélyen a szemembe nézel csodát mutatok neked. látod? nem is olyan nehéz igaz? de ha nem akarod, akkor elalszom. ugye tudod?!

egyedül


„Egyedül.
Igen, ez a kulcsszó, nincs is még ilyen szörnyű szó. A gyilkosság meg
sem közelíti; a pokol pedig csak szegényes szinonímája..."