Nem lehet nyugodtan élni, ha valaki a múltjából nem vonja le a megfelelő tanulságot. Ezért megfontolandó a felejtés, és teljes mást jelent a számontartás. Ha én elfelejtem, hogy mit tettem a múltban, de ebből tanultam, akkor az életem arra fog ítélni, hogy mindezt újra és újra átéljem.
Van valami bennünk, ami a legnagyobb szükségben is fenntart bennünket és képessé tesz, hogy a legsúlyosabb körülményeket is elviseljük, s ez a valami az a bizonyos isteni szikra, mely mindenkinek ott parázslik a lelke mélyén - a vigasztaló, a gyógyító - csak fel kell ébreszteni.
Behunytam a szemem, megpróbáltam fölidézni annyi elveszett szépséget, amennyit csak tudtam. Közelebb húztam őket, beléjük kapaszkodtam. Közben mindvégig tudtam, milyen röpke az életünk.
Egy tiszta kis lélek meglepett fölismerése: hogy az emberek jók. Hogy mindazon sok rossz mellett, ami a világban történik, az emberek mégis jók. Valahol mélyen bent. Csak éppenhogy ritkán mutatják meg azt, ami ott bent van.
Utolsó pillanatig erősebbnek lenni, mint a helyzet, amelyet külső erők teremtenek meg körülöttünk. Lélekben nem adni fel semmit, nem...
Üzenetek:)
Elérhetőségem:
angyalgirl20@gmail.com
Összes oldalmegjelenítés
Bölcsességek
"Szamárság feladni a reményt. Azonkívül bűn is, azt hiszem."
(Ernest Hemingway)
"Az ember rádöbben: azért nyomasztja valami, mert ragaszkodik hozzá. Görcsös kézzel szorítja magához a rosszat is. El kell engedni! "
(Müller Péter)
"Úgy érezte, a szíve kiröppen a mellkasából. Olyan volt, mintha papírból vágták volna ki, lassan forgott, majd ellibegett a mesés világba, ahol az álomszép, csodás jövő várt rá."
(Rona Jaffe)
Szeress engem negyedrésznyire úgy, mint én téged!
(Örkény István)
"Az élet rövid, ezért nincs sok időnk megörvendeztetni azok szívét, akik velünk együtt utaznak ezen a ködös úton. Siessünk hát szeretni! Siessünk kedvesek lenni!"
(Henri-Frédéric Amiel)
Amit meg kell tanulnunk, az mindig ott van a szemünk előtt, csak alázatosan és figyelmesen körül kell néznünk, hogy meglássuk mit akar tőlünk az Isten, és melyik a legjobb lépés amit a következő pillanatban tehetünk.