Szélesi Sándor


Nem jó,ha az ember múltjára emlékeztető dolgokkal veszi körbe magát.Megkeseredik a szíve a jelenben.

Vas István


És van,újra van a világ
és van benne hova lennem.

Mert ennyi csak,szeretsz és szeretlek,
milyen egyszerű ez,tényleg.

J. J. Stalter


Üres volt minden perc egymás nélkül.Nem volt számomra idő nélküle.És nem volt számára idő nélkülem!

Pilinszky János


A karácsony a szeretet, és ádvent a várakozás megszentelése. Az a gyerek, aki az első hóesésre vár - jól várakozik, s már várakozása is felér egy hosszú-hosszú hóeséssel. Az, aki hazakészül, már készülődésében otthon van. Az, aki szeretni tudja azt, ami az övé - szabad, és mentes a birtoklás minden görcsétől, kielégíthetetlen éhétől-szomjától. Aki pedig jól várakozik, az időből épp azt váltja meg, ami a leggépiesebb és legelviselhetetlenebb: a hetek, órák percek kattogó, szenvtelen vonulását. Aki valóban tud várni, abban megszületik az a mélységes türelem, amely szépségében és jelentésében semmivel se kevesebb annál, amire vár.

Murakami Haruki


Behunytam a szemem,megpróbáltam fölidézni annyi elveszett szépséget,amennyit csak tudtam.Közelebb húztam őket,beléjük kapaszkodtam.Közben mindvégig tudtam,milyen röpke az életünk.

Paulo Coelho


Vannak dolgok,amiket nem lehet megosztani.Nem szabad félnünk azoktól az óceánoktól,amelyekben szabad akaratunkból merítkezünk meg.A félelem tönkreteszi a játékot.

Hervay Gizella


A gondolat csupaszabb és védtelenebb,
mint a megcélzott szarvas szeme.
Önmagán kívül nincs semmi egyebe.
Nincs semmi szép,
se kő, se virág, se nap,
csak az önmagát szülő gondolat.
Csak ennyi van, hogy emberek vagyunk:
kővel, nappal, halállal szembefordulunk.
Csak tőmondatok vannak, csak néhány gondolat:
Ember vagy. Egyedül. Élsz. Védd magad!