Nem jó,ha az ember múltjára emlékeztető dolgokkal veszi körbe magát.Megkeseredik a szíve a jelenben.
Vas István
Bejegyezte:
Angyalka
És van,újra van a világ
és van benne hova lennem.
Mert ennyi csak,szeretsz és szeretlek,
milyen egyszerű ez,tényleg.
és van benne hova lennem.
Mert ennyi csak,szeretsz és szeretlek,
milyen egyszerű ez,tényleg.
Pilinszky János
Bejegyezte:
Angyalka
A karácsony a szeretet, és ádvent a várakozás megszentelése. Az a gyerek, aki az első hóesésre vár - jól várakozik, s már várakozása is felér egy hosszú-hosszú hóeséssel. Az, aki hazakészül, már készülődésében otthon van. Az, aki szeretni tudja azt, ami az övé - szabad, és mentes a birtoklás minden görcsétől, kielégíthetetlen éhétől-szomjától. Aki pedig jól várakozik, az időből épp azt váltja meg, ami a leggépiesebb és legelviselhetetlenebb: a hetek, órák percek kattogó, szenvtelen vonulását. Aki valóban tud várni, abban megszületik az a mélységes türelem, amely szépségében és jelentésében semmivel se kevesebb annál, amire vár.
Murakami Haruki
Bejegyezte:
Angyalka
Behunytam a szemem,megpróbáltam fölidézni annyi elveszett szépséget,amennyit csak tudtam.Közelebb húztam őket,beléjük kapaszkodtam.Közben mindvégig tudtam,milyen röpke az életünk.
Paulo Coelho
Bejegyezte:
Angyalka
Vannak dolgok,amiket nem lehet megosztani.Nem szabad félnünk azoktól az óceánoktól,amelyekben szabad akaratunkból merítkezünk meg.A félelem tönkreteszi a játékot.
Hervay Gizella
Bejegyezte:
Angyalka
A gondolat csupaszabb és védtelenebb,
mint a megcélzott szarvas szeme.
Önmagán kívül nincs semmi egyebe.
Nincs semmi szép,
se kő, se virág, se nap,
csak az önmagát szülő gondolat.
Csak ennyi van, hogy emberek vagyunk:
kővel, nappal, halállal szembefordulunk.
Csak tőmondatok vannak, csak néhány gondolat:
Ember vagy. Egyedül. Élsz. Védd magad!
mint a megcélzott szarvas szeme.
Önmagán kívül nincs semmi egyebe.
Nincs semmi szép,
se kő, se virág, se nap,
csak az önmagát szülő gondolat.
Csak ennyi van, hogy emberek vagyunk:
kővel, nappal, halállal szembefordulunk.
Csak tőmondatok vannak, csak néhány gondolat:
Ember vagy. Egyedül. Élsz. Védd magad!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)









