Csitáry-Hock Tamás


Vannak kezek…
Két kéz. Amelyek alkotnak, dolgoznak, simogatnak, segítenek. A kettő együtt. De van, hogy az egyiket megfogja valaki. Valaki. És csak egy szabad kezed marad. Hihetnéd, hogy így sokkal nehezebb lesz minden. Egy kézzel. De tudnod kell valamit: kétszer egy kéz többre képes, mint egyszer két kéz. Hidd el.
És megtapasztalod.
Igen, vannak ilyen kezek.

Richard Fedor Dehmel


Egy személyre szóló kis kedvesség többet ér,
mint az emberiség iránti hatalmas szeretet.

Wass Albert


Nem voltál velem,
pedig oly szépen jött az este:
szelíden, mint a szerelem.

Márai Sándor


S ha egyedül maradsz a fájdalommal, szólj így:
"Tessék, fájdalom.
De akárhogyan fájsz majd, tudom, hogy ez rendben van így: mert ember vagyok."

Robert James Waller

Most már biztos vagyok benne, hogy régóta tartottam feléd, és te is énfelém. Még ha nem is sejtettünk egymás létezéséről, mielőtt találkoztunk volna, tudatlanságunkat végigkísérte valamiféle ösztönös bizonyosság, amely gondoskodott arról, hogy végül találkozzunk. Mint két magányos madár, melyek az égbolton tájékozódva repülnek a hatalmas préri fölött, úgy közeledtünk egymás felé ennyi éven, egy emberöltőn keresztül.

Kun Magdolna


Lélekkönnyeink
szív-erekből cseppennek,
szem sem kell hozzá.

Fodor Ákos


Okom panaszra? nincs, hiszen a Lényeg:
hogy lehetek, mint milliárdnyi lények;
így-úgy-amúgy. (Sokaknál sokkal jobban,
s van, ki ha rám néz: szíve szebben dobban. )