Melyik a fontosabb?


Hogy melyik a fontosabb, a szív,
vagy az ész szerelme?
Talán külön, egymás nélkül egyik se ér sokat,
az észé, az ész szeretete a szív nélkül gyökértelen,...
ha jön egy szél, könnyen felkapja,
és messzire repíti, a szívé ész nélkül,
mint dobozba zárt kincs, amit soha nem láthat meg senki.
A szerelem egy különleges virág lehet,
aminek a magja a szívben lakik, száraz, szinte észrevehetetlen de valamitől mégis kicsírázik,
a szívben, vagy nem is tudom,
talán a lélekben éli magzati életét,
ott nevelkedik, ott melengeti,
táplálja egy belső napsugár, ott növeszt virágrügyet,
elfojtani nem lehet, a bimbó egyszer kipattan,
valódi, felnőtt virág lesz belőle,
káprázatos szép virág, mint egy ragyogó ifjú lány,
akkor jön az ember, az ész szerepe,
hogy okosan ápolja, gondozza, a nap felé fordítsa,
sokáig legyen öröme benne.