A szív pillanatai...


-Hahó Ész...menjél aludni!

-De miért is,Szív?

-Mert most én akarok ébren lenni,nélküled!

-Talán szerelem?

A Szív elmosolyodik,és elkuncogja magát.Majd nemet int.

-Akkor?...kérdi az Ész.

-Akkor,akkor!.....Gondolod,hogy csak akkor nincs rád szükség,
ha a szerelem jön?

-Miért,nem igy van?...csodálkozott az Ész.

-Bizony nem....hisz tudod vannak pillanatok,amikor minden ragyog,
tiszta,és nyugodt.Szerelem nélkül is.

-Mesélj!-kiváncsiskodott az Ész.

-Meséljek?....Látom ezt még nem tapasztaltad.Ó,hogyan is tehetted
volna,hiszen Te az Ész vagy - huncutkodott a Sziv.

-Figyelj jól!Ezt a pillanatot - ami lehet percnyi,vagy tarthat órákig,
napokig,évekig - adhatja bármi:egy őszinte beszélgetés,egy pillantás,
egy simogatás,egy hívás,egy levél,egy szép táj,egy név,egy dallam,
egyszóval....ami a Szivet szólitja meg! Vagyis engem.

Az Ész hallgatott,majd megszólalt.

- Akkor ebből is kimaradok?

A Szív elmosolyodott,és így szólt.

- Igen,kimaradsz,hiszen a Te pillanataid máskor vannak...