Bende Tamás:Ágyam ölén


Idegen ágyam ölén
némán átölelem
magamat.
Csüggedten
és
komoran
hallgatom,ahogyan
a Csend a sötétben
matat.
Boldogabb és szebb
napokat várok,
ha jöhetnek
és nem maradnak
azok,amik:
csak
összetört álmok.