Szépek vagytok, de üresek. Nem lehet meghalni értetek. Persze egy
akármilyen járókelő az én rózsámra is azt mondhatná, hogy ugyanolyan,
mint ti. Holott az az igazság, hogy ő egymaga többet ér, mint ti
valamennyien, mert ő az, akit öntözgettem. Mert ő az, akire burát
tettem. Mert ő az, akit szélfogó mögött óvtam. Mert róla öldöstem le a
hernyókat (kivéve azt a kettőt-hármat, a lepkék miatt). Mert őt
hallottam panaszkodni meg dicsekedni, sőt néha hallgatni is. Mert ő az
én rózsám.



