Napoleon Hill


Az élet egyetlen leckéje sem volt olyan fájdalmas, mint az,
melyben örökre megtanultam, hogy nem kötelességem
minden sértést, minden igazságtalanságot megtorolni.

Gárdonyi Géza :Bibi


A szenvedés az az embernek, ami a ruhának a mosás. A ruhát hidegbe vetik, sulykolják, forrázzák, csapkodják, lugozzák, öklözik, facsarják, száritják, mangorolják, tüzes vassal is egyengetik, mig végre megtisztul.
A földi szenvedések is ilyenek, csak éppen hogy nem igy egymásra, hanem pihenők vannak közbe-közbe, hálistennek.

Ayrton Senna


A félelem életünk része. Sokan nem tudnak megbirkózni vele, mások - beleértve engem is - megtanultak együtt élni és szembenézni vele.Nem negatívumként tekintenek rá, hanem, mint egy védekező mechanizmusra.

Csitáry-Hock Tamás

Benned van…

És időnként megjelenik. És piszkálni kezd. Te pedig egyre rosszabbul érzed magad. Bosszant, szabadulni szeretnél tőle, de nem megy. Mert benned van. Részed. Ő is te vagy. Mégis bosszant, mégsem akarod. De fogadd el. Hiszen ember vagy. És ha ő nem lenne benned, te sem tudnád, hogy az ellentéte is létezik. Az ellentéte is benned él. Ha nem fáznánk, nem tudnánk értékelni a Nap melegét. Ha nem fájna az ütés, nem tudnánk értékelni a simogatás kényeztetését. Ha nem lenne távolság, nem értékelnénk a közelséget. És azt sem tudnád, hogy hiányzik, ha mindig veled van. Ha nem lenne rossz, nem lenne jó sem. Mert nem tudnánk, mit jelent a jó fogalma. Hiszen egy természetes állapot lenne, egy megszokott állapot, ezért értékelni sem tudnánk. Mert a Napfényt is sötét, hideg napokon tudjuk igazán értékelni. A közelséget is akkor értékeled, ha már volt távol is. És a jelenléte is akkor válik igazi értékké, ha már egyszer is hiányzott. Minden jót a rossz ismeretében értékelünk. Minden a rossztól válik jóvá. És ha magadban is felfedezed a rosszat, amit nem akarsz, amit utálsz, amit szeretnél kiűzni, akkor tudnod kell, hogy valójában ezért tudsz jó lenni. Mert a rossz késztet arra, hogy a jóra törekedj, a jóba menekülj előle. És ha ez megtörténik, akkor nem kell a rossztól félned. Mert segít. Segít a jó felé igyekezni, a jóra vágyni. És így válik minden rossz jóra.

Csak hinni kell.

Müller Péter


Szeretlek! Észre sem veszem, hogy hetek óta nem alszom miattad, hogy ápollak, gondozlak, odaadom a legjobb falatokat, mert nekem csak akkor jó, ha neked jó.
Mert szeretlek.

Honoré de Balzac


Egyetlen veled töltött nap, egyetlen nap, amikor egyfolytában nézhetlek, fölérne az életemmel.

Böjte Csaba


Egy nagyon fontos dologra jöttem rá az elmúlt közel húsz év alatt: hogy jót tenni jó. Tiszta, nemes öröm. De jó lenne, ha egyre többen mernénk ajándékká válni egymás számára! Hihetetlen, szédületes távlatok lennének az emberiség előtt, ha minél többen rá mernénk lépni a szeretet útjára! Egy új és magasabb rendű emberi civilizációt lehetne megteremteni. Verne Gyula még csak álmodott arról, hogy milyen lenne, ha repülnének az emberek, és ez akkor lehetetlennek tűnt, mégis megvalósult. Miért ne lehetne arról álmodni, hogy milyen lenne ez a világ, ha a szeretet mozgatná az emberek szívét?