Adjál akkor is, ha kevés van neked is, adjál akkor is, ha neked is
szükséged lenne rá, adjál akkor is, ha neked nem adtak, adjál akkor is,
ha a szavaknál többre van szükség - és közben észrevétlenül a reménység
emberévé leszel.
És
mindannyian katedrálisok vagyunk. Növekszünk, változunk, néha
észreveszünk magunkban egy-egy hibát, amit ki kell javítani, nem mindig a
legjobb megoldást választjuk, de a megpróbáltatások közepette tovább
lépünk, létezünk, és igyekszünk szilárdan állni, hogy méltóságot
kölcsönözzünk, de nem a falaknak, s nem is a kapuknak és az ablakoknak,
hanem annak a belső, üres térnek, ahol imádjuk mindazt, ami számunkra
kedves és fontos.
Én nem tudok szeretet nélkül élni. Még emberi jóérzés nélkül sem. Szeretethiányos állapotban fulladozni kezdek és, ha lehet elmegyek. Elmenekülök. Eltűnök, s többé nem jövök vissza. Persze, ezt nem mindig lehet. Van amikor maradni kell. Amikor az élet kényszerít és nem enged menekülni , mert sorsom van a pokolban és muszáj ott élnem. (Pokol számomra az a hely, hol nincs szeretet.)
Ilyenkor amennyire lehet „levédem” magam. Minden rossz varázsszem
sugarától elzárkózom, és ha ezt nem lehet, igyekszem még a legrosszabb
erőkkel is „jóban lenni”. Nem ütközöm, nem térítek, nem javítok. Harci
taktikám a teljes passzivitás. Ennek eredménye – s erre egyáltalán nem
vagyok büszke-,hogy velem nem lehet összeveszni. Ez még senkinek sem
sikerült. Nem is haragszom senkire. Az ellenségemre sem. De nem
szeretem! Így élek a pokolban. Néha kinyílok – de inkább zárva vagyok.
Hiszek benne, hogy úgy fogom szemlélni ezt az
új évet, mintha a következő 365 nap most peregne le először a szemem
előtt - meglepetéssel és csodával fogom nézni a körülöttem lévőket,
örömmel fedezve fel, hogy mellettem vannak, s megosztozunk a szeretet nevű valamin, amiről ugyan sokat beszélünk, de kevésbé értjük.
Utolsó pillanatig erősebbnek lenni, mint a helyzet, amelyet külső erők teremtenek meg körülöttünk. Lélekben nem adni fel semmit, nem...
Üzenetek:)
Elérhetőségem:
angyalgirl20@gmail.com
Összes oldalmegjelenítés
Bölcsességek
"Szamárság feladni a reményt. Azonkívül bűn is, azt hiszem."
(Ernest Hemingway)
"Az ember rádöbben: azért nyomasztja valami, mert ragaszkodik hozzá. Görcsös kézzel szorítja magához a rosszat is. El kell engedni! "
(Müller Péter)
"Úgy érezte, a szíve kiröppen a mellkasából. Olyan volt, mintha papírból vágták volna ki, lassan forgott, majd ellibegett a mesés világba, ahol az álomszép, csodás jövő várt rá."
(Rona Jaffe)
Szeress engem negyedrésznyire úgy, mint én téged!
(Örkény István)
"Az élet rövid, ezért nincs sok időnk megörvendeztetni azok szívét, akik velünk együtt utaznak ezen a ködös úton. Siessünk hát szeretni! Siessünk kedvesek lenni!"
(Henri-Frédéric Amiel)
Amit meg kell tanulnunk, az mindig ott van a szemünk előtt, csak alázatosan és figyelmesen körül kell néznünk, hogy meglássuk mit akar tőlünk az Isten, és melyik a legjobb lépés amit a következő pillanatban tehetünk.