Boda Magdolna


Lennék dalod és táncod
vagy csak síró hegedűmuzsikád.

De csak csönd vagyok
és a csöndedben telis-teli kétség.

Pál Ferenc


Adjál akkor is, ha kevés van neked is, adjál akkor is, ha neked is szükséged lenne rá, adjál akkor is, ha neked nem adtak, adjál akkor is, ha a szavaknál többre van szükség - és közben észrevétlenül a reménység emberévé leszel.

Csitáry-Hock Tamás


Ha magadat adod, azokat a kincseket, amiket útravalóul kaptál, a világot gyarapítod azzal, embertársaidnak adsz ajándékot.

Louise L. Hay


Szeretettel tekintek vissza a múltra, és kész vagyok a régi tapasztalatokból okulni.
Nincs jó vagy rossz,helyes vagy helytelen.
A múlt lezárult, végérvényesen.
Számomra csak a jelen létezik.

Paulo Coelho

És mindannyian katedrálisok vagyunk. Növekszünk, változunk, néha észreveszünk magunkban egy-egy hibát, amit ki kell javítani, nem mindig a legjobb megoldást választjuk, de a megpróbáltatások közepette tovább lépünk, létezünk, és igyekszünk szilárdan állni, hogy méltóságot kölcsönözzünk, de nem a falaknak, s nem is a kapuknak és az ablakoknak, hanem annak a belső, üres térnek, ahol imádjuk mindazt, ami számunkra kedves és fontos.

Müller Péter

Én nem tudok szeretet nélkül élni.
Még emberi jóérzés nélkül sem.
Szeretethiányos állapotban fulladozni kezdek és, ha lehet elmegyek.
Elmenekülök.
Eltűnök, s többé nem jövök vissza.
Persze, ezt nem mindig lehet.
Van amikor maradni kell.
Amikor az élet kényszerít és nem enged menekülni , mert sorsom van a pokolban és muszáj ott élnem.
(Pokol számomra az a hely, hol nincs szeretet.)
Ilyenkor amennyire lehet „levédem” magam. Minden rossz varázsszem sugarától elzárkózom, és ha ezt nem lehet, igyekszem még a legrosszabb erőkkel is „jóban lenni”. Nem ütközöm, nem térítek, nem javítok. Harci taktikám a teljes passzivitás. Ennek eredménye – s erre egyáltalán nem vagyok büszke-,hogy velem nem lehet összeveszni. Ez még senkinek sem sikerült. Nem is haragszom senkire. Az ellenségemre sem. De nem szeretem!
Így élek a pokolban. Néha kinyílok – de inkább zárva vagyok.


Hiszek benne, hogy úgy fogom szemlélni ezt az új évet, mintha a következő 365 nap most peregne le először a szemem előtt - meglepetéssel és csodával fogom nézni a körülöttem lévőket, örömmel fedezve fel, hogy mellettem vannak, s megosztozunk a szeretet nevű valamin, amiről ugyan sokat beszélünk, de kevésbé értjük.

Paulo Coelho