Emile Zola


Tudom már, te vagy a szerelmem, a véremből jössz, arra vársz, hogy karomba szorítsalak, hogy egyek legyünk...
Rólad álmodtam. Bennem voltál, s én adtam a véremet, az izmaimat, a csontjaimat. Nem fájt. Oly szelíden vetted magadhoz a szívem, hogy gyönyörűség volt megosztanom magam.
Azt kerestem, hogy mi bennem a legjobb, mi a legszebb, hogy azt is neked adhassam.

Szabó Magda


Az élet rossz, kegyetlen, igazságtalan, mégis kötelességem, hogy jót, irgalmasságot és igazságtételt valósítsak meg benne.

Csitáry-Hock Tamás


Lelkembe jutsz…

Mert amikor gondolok rád, nem „eszembe jutsz”.

Hanem a lelkembe. Mert nem az eszem gondol rád, hanem a lelkem. Nem csak egy-egy pillanatra, hanem folyamatosan.
Nem tudlak, hanem érezlek.
Nem gondolat vagy, hanem érzés.
Nem távolság, hanem közelség. Nem ott, hanem itt.

A lelkemben. 

Müller Péter


Aki igazán hisz önmagában: szerény.
Nincs szüksége semmiféle külső megerősítésre. Inkább bírálja magát, semhogy dicsőítené.Miért?
Mert tudja, hogy hiába jó - de nem egészen jó.
Lehetne sokkal jobb is.
Önbizalmat csak magadnak tudsz adni.
Azt mondom: lépj ma, holnap és holnapután!
Kezdd el, magadban... s aztán szaladhatsz, és később repülhetsz is.

Andrew Matthews


Mindannyian sebezhetőek vagyunk.
Szükségünk van legalább egyvalakire, akivel megoszthatjuk a legnagyobb gondjainkat is - egy emberre, aki azt mondja:
"Szeretlek és elfogadlak téged úgy, ahogy vagy, bármi is történjék."

Paulo Coelho


A harcos (...) elfogadja, hogy ellenségei azért vannak, hogy próbára tegyék bátorságát, kitartását és ítélőképességét.
Ők sarkallják arra, hogy harcoljon az álmaiért.

Müller Péter

Fejlődésünk során gyakran száraz "fennsíkra" jutunk.Nem ide vágytunk, nem ezt akartuk. De ne tévedj: ez nem az út vége.
Csak egy állomás. Sikertelen helyzetben az első teendő: megvizsgálni az útirányt. A második teendő: nem továbbmenni, ha az irány hibás.Harmadik teendő: védekezni minden gyengítő, bénító gondolat ellen.
Ne engedd, hogy "elrabolják" erődet!
Kudarcok és próbatételek erősítik az igazi hitet!